Ton Balıklı Sandviç İçi

İnstagramda bu resimdeki yemeğin iki ana malzemesini bilebilir misiniz diye sorduğumda çok az bilen olmuştu çünkü ton balığı ve haşlanmış yumurtanın ezme şeklinde karışmasını pek de gözümüzün önüne getiremiyoruz haklı olarak... Ama aslında bu bir sandviç içi klasiği ve yurtdışında çocuklar tarafından çok beğenilerek yeniyor. İlk önce kulağa garip gelse de, lezzeti ile miniklerin kalbini çalacaktır. Ben içine turşu da eklemeyi seviyorum ve biraz da limon sıkıyorum ama tercih tamamen sizin. Kimleri yarım diş de sarımsak ile karıştırıp yiyor, bunu da deneyebilirsiniz. Çocuğunuza balık ya da yumurta yedirebilmek için iyi bir fikir olabilir. 

Devamı

Balkabaklı Fırın Makarna

Birçok değişik mekânda düzenlediğim,“Çocuklar Mutfakta Sebze Pişiriyor” konulu mutfak atölyelerinde en keyifle yapılan ve sonrasında, beğenilerek yenen tariflerimden bir tanesi. Sevgili Derya Baykal’ın programında da yaptığımda çok ilgi görmüştü ve bende şimdi sizinle buradan paylaşıyorum. Adeta domatesli bir fırın makarna tadında. Tek farkı domates yerine bolca balkabağı içermesi. 

Canlı yayında bu tarifi yapışımı izlemek için şuraya tıklayın. 

Devamı

Ton Balığı Köftesi

Anneler genelde ton balığını çocuğuna nasıl yedireceğini bir türlü bulamaz. Bu tarif size değişik bir fikir verebilir. Ton balığı tadının ağza çok gelmesi bir sorunsa, ekmek içini biraz bolca tutmanız yeterli. Bu tarif, biraz marul ve salatalıkla sandviç yapıp yemek için de ideal.

Devamı