Tatlı Patatesli Pankek

A vitamini yönünden çok zengin tatlı patatesi, çocuğunuz için çok faydalı bir besindir. Artık Türkiye’de de kolayca ve nispeten uygun fiyata bulabileceğiniz tatlı patatesin tadına, çocuğunuz bayılacaktır çünkü kendinden aromalı, hafif tatlı tadı, gerçekten de favoriler arasına girmeye aday. İşte bende, tatlı patatesi çocuğunuza yedirmenin birkaç değişik yolunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunlardan biri de pankeklerin içine katarak tüketmek. Diğer tarifler için siteyi karıştırın. 

Devamı

Tatlı Patatesli Şekersiz Waffle

Tatlı patatesin, tatlı tadı bu tarifteki şekeri veriyor bize. İlave olarak şeker eklemiyoruz. Aynı şekilde diğer waffle tariflerine göre bu tarif çok çok daha az yağ içeriyor. Eğer waffle makinenize güvenmiyorsanız, plaklarını biraz yağlamanız gerekebilir. Ben Tefal Waffle Time kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım. Ama her halükarda, bu waffle’ın hafif ve bol aromalı tadına bayılacaksınız. 

Devamı

Mısır Unlu Pankek

Çocuğunuzla her kahvaltı bir mücadeleye dönüştüyse, her güne başka bir inat muharebesiyle başlıyorsanız ya da hep aynı şeyleri yediğini düşünüyorsanız, işte size bir parça heyecan! Benim oğlum bu pankekin üzerine tereyağı ve bal sürerek yiyor. Ekmek seven çocukların yiyecekleri türden bir kahvaltı ama çok daha besleyici!

Devamı